Hizmetlerimiz

İhracat Taşıma Hizmetleri

Maviay Lojistik kendi tedarikçileri aracılıyla, Türkiye’nin her yerindeki fabrikalardan limanlara konteyner taşımalarını profesyonel bir biçimde gerçekleştiriyor. Gümrükler nazarında sahip olduğu global teminatlar sayesinde, müşterilere en yakın sahalarda gümrüklenmiş ihraç malları limanlara ulaştırıyor.

İthalat Taşıma Hizmetleri

Yurtdışından Türkiye limanlarına Konteyner ve açık yük olarak gelen ithal yükleri ve tedarikçileri araçlarıyla gümrüklü veya gümrüksüz olarak nihai varış yerine ulaştırıyoruz.

Proje Taşımaları

Taşınacak yükün ebatlarına, ağırlığına ve özelliklerine göre uzman ekiplerin yapacağı incelemeler sonucunda belirlenecek ekipmanlarla, her türlü ağır parçaların nakliyesini gerçekleştiriyoruz.
- Yol tetkiklerinin yapılması ve güzergahın projelendirilmesi
- Trafo, Türbin, Jeneratör taşımaları
- Rüzgar değirmenlerinin taşınması ve montajı
- Enerji santralleri taşımaları
- Gemi motoru taşımaları
- Taşınan yüklerin şantiyesinde yerine yerleştirilmesi ve montajı

Konteyner Taşımacılığı

Türkiye'nin tüm limanlarından ve limanlarına 20'/30'/40'/45' lik konteynerlere uygun kilitli dorseler ile taşıma yapmaktayız.

Standart konteynerler dışında, Flat Rack ve üstten taşmalı open top konteyner taşımalarına uygun ekipmanımız ile gabari dışı konteyner taşımalarında güvenli bir şekilde servis veriyoruz.

NCTS Transit Taşımacılık ve Teminat Hizmetleri

Firmamız adına Global teminatımız mevcut olup, istenildiği takdirde teminatlı araç tedarik hizmeti de vermekteyiz.

Siz tedarikçilerimizin talebi üzerine T1 beyannamesi yazılmaktadır ve iş takibi de yine talebiniz olması durumunda ekip arkadaşlarımızca yapılmaktadır.

Yük Sabitleme Hizmetleri

Özellikle Proje bazlı ihracat yüklemelerinde uzmanlaşmış kadromuzla müşterilerimizin antrepolarında, fabrikalarında ya da Serbest Bölgelerde lashing ve unlashing hizmeti vermekteyiz. Kasalanmış malzemeleriniz en uygun bir şekilde veya sizin planınıza göre konteynerlere yükleniyor. Yüklenen malzemeler ise istife uygun bir şekilde airbag (havayastığı) veya ağaç kullanılarak sabitleniyor (Lashing). Buradaki maksat bilindiği üzere konteynere yüklenmiş olan malzemelerin uzun süren deniz yolculuğu sırasındaki ve aktarma limanlarındaki indir bindirlerde sallantılardan olabilecek hasarları en aza indirmektir.